01. 12. 2021 -
 
 
     
   

 

 

 

 

 

 

 

 
  REPORTÁŽ

  9.6.2007
Josef Vítek
V Jistebnici jako na Sahaře  

Tak se týden s týdnem sešel a kolotoč seriálu Kolo pro život se přesunul na další zajímavé místo, tentokrát do Jistebnice. Jistebnice, město závodnické rodiny Rybaříků, ale i město historické, s pohnutou historií husitskou. Motivy husitství se ostatně promítaly do celého závodu, a už v ukázkách historického šermu, vířením středověkých bubnů, či startovním výstřelem z kanónu.

Na dalším závodě v mistrovství ČR v půlmaratonu počasí - přes všelijaká očekávání - nakonec vyšlo na výbornou. Bylo teplo, možná pár stupínků dolů by neuškodilo. Ale jak se říká, biker není spokojený nikdy. :-)

Já osobně jsem jel do Jistebnice se smíšenými pocity. Po minulém závodě v Chomutově jsem bohužel v pondělí dostal jakousi střevní virózu, ze které jsem se - aspoň rámcově - dostal až ve středu. Takže s točením v tomto týdnu to nebylo nikterak valné. Nebyl jsem ale sám, stejně dopadl i týmový kolega Venoušek a v místním tisku proběhla zpráva, že i Petra Kottová z konkurenčního týmu měla problémy také. No, co se dalo dělat, musel jsem se postavit na start, i když jsem si nebyl jist, jestli dovezu vše i do cíle.. :-)

Na startu nás bylo 7..Míša, já, Venca, Martin, alias Pytlotoč, Martin Ekl, a tandem. Jirka tentokrát nenastoupil, protože byl v rekonvalescenční pauze po jakémsi lehkém zápalu plic. Byl tu však s námi a dostal důležité úkoly. Protože závod se vlastně jel na tři rozdílná kola rozbíhající se do tří stran od města, vždy s průjezdem centrem, sloužil Jirka jako doplňující občerstvovací stanice. Já s našimi rychlíky jsem se postavil do zaslouženě vyjeté přední linie. Měl jsem z toho trochu zvláštní pocit, žaludek trochu na vodě, kolem mě samý nabušený biker, eliáci, bylo to jako být mezi býky na corridě ve Španělsku. Ale co, říkal jsem si, jedu na výlet. :-)

Dělová rána odstartovala. Přední linie vyrazily rychle kupředu.. Venca s Pytlotočem mi zmizeli poměrně záhy. Já jsem se také snažil do toho opřít hned od začátku, ale celkem brzy jsem pocítil, že moje tělo ještě není úplně v pohodě a po pár doušcích ionáku se mi udělalo nevolno.. Divný pocit v žaludku, jistě jako důsledek "pochomutovské" virózy, mi de facto zůstal už celý závod, pokud jsem v sobě něco měl. Když jsem měl hlad, bylo mi relativně dobře. Takový stav ale ve třicetistupňovém vedru nemohl přinést valného úspěchu. No, nedalo se nic dělat, bojoval jsem pro tým.

Po prvním kole jsem toho měl docela dost. Vzal jsem si od Jirky bidon a gel, který byl skoro zbytečný, protože jsem toho stejně nemohl moc pozřít a jel dál. Dostal jsem od něj i zprávu o ztrátě na prvního i na kolegy, skvělý servis. :-) Po vyjetí z města se mi ale stala nepříjemnost. Protože jsem věděl, že Jirka bude vyměňovat bidony, jel jsem jenom s jedním. No, a jak už to se zákonem schválnosti bývá, v jednom hrubším sjezdu asi dva kilometry za občerstvovačkou, mi bidon s klidným srdcem vycestoval z košíku. Sakra, dvacet kilometrů přede mnou, spalující slunce nade mnou, opravdu skvělá kombinace. Jel jsem dál a kupodivu to ještě šlo, pár borců jsem předjel a už se opravdu nemohl dočkat občerstvovačky a s ní i nové, plné láhve.

Říkal jsem si, jak si vezmu dva, abych doplnil tekutinový deficit. Konečně se znovu přijíždělo do Jistebnice. Konečně jsem viděl občerstvovačku a dostal jsem i bidon. Sláva. Jel jsem dál a koukal, kde je Jirka. Najednou se přede mnou nečekaně zjevil /asi jsem kvůli vedru moc neviděl/, strhl jsem to k němu, chtěl vzít láhev, ale ouha, opět neposlechla, vypadla Jirkovi a mně z rukou a valila si to svou cestou do škarpy.. Hergot, pomyslel jsem si, to je dneska smůla. Ale nevadí, jeden bidon mám, to už to nějak přežiju. Ještě jsem stačil zaslechnout hlášení, že jsem na kluky v tomto kole nic neztratil. Patrně mě žízeň hnala víc než jsem čekal. :-)

Jel jsem ještě asi deset kilometrů, ale pak už se potvrdily předpoklady a dostal jsem se do útlumu.. Slabost, způsobená virózou a znásobená dvaceti kilometry ve vedru bez kapky vody na mě sedla jako těžká deka. Bohužel byl konec závodu trochu techničtější a přišlo i pár kopců, naštěstí nikterak dlouhých. I v těch jsem ale šlapal vodu a nebyl schopen se rozjet, nebo snad někoho dokonce předjet. Bohužel jsem spíš mohl začít počítat jezdce, co mě předjíždí a mizí pryč. Znovu jsem proklel vyražený bidon při druhé občerstvovačce, protože krize vysála i těch pár posledních kapek co jsem ve svém ušetřil. Zkusil jsem si dát ještě stimulaci na poslední kilometry, ale tušil jsem, že ani ta už mě nezachrání, a tak se také stalo.

Už jsem toho začínal mít dost..ptal jsem se diváků a pořadatelů kolik zbývá do cíle a obvykle jsem dostal odpověď, že je to asi 3 km . Naštěstí vedlo třetí kolo po stejné trase jako konec loňského závodu, takže jsem zhruba věděl, kde jsem. Jak se blížil cíl, začalo přicházet závěrečné, mnohdy zbytečné riskování a boj o každé místo. I já jsem tentokrát podlehl a zápasil se skupinou asi pěti borců. Ovšem jenom do chvíle než jsem se v zápalu boje proletěl asi dva kilometry před cílem do kopřiv přes řídítka.. Když jsem se vyškrábal zpět na kolo, skupinka byla dávno pryč a já jsem si, drbajíc si intenzivně všechny požahané končetiny řekl, že už opravdu nemá cenu bláznit a držel svou pozici.

Tu jsem udržel až do cíle. Nakonec z toho bylo 151. místo za 2:43 a více než desetiminutová ztráta na týmové kolegy. Ti dojeli na 83. Pytlotoč, respektive na 89. Venca. Kvarteto bodujících doplnila obligátně výborně jedoucí Míša, která zajela 201. místo celkově a pěkné 9. místo v kategorii. No, na tu bídu to ještě nebylo tak špatný, pomyslel jsem si, i když mě zamrzelo, že se mi opět nepovedl závod v mistrovství půlmaratonu. No, co se dá dělat..snad příště bude líp. Uvidíme v Příbrami..

 

místo

jméno

v kat.

čas

 

1.

TomᚠVokrouhlík

1.

2:03:31,4

 

2.

Ivan Rybařík

2.

2:03:31,5

 

3.

Ondřej Fojtík

3.

2:03:33

 

83.

Martin Karlovec

21.

2:31:10

 

89.

Venca Šuser

26.

2:32:40

 

151.

Pepa Vítek

43.

2:43:07

 

201.

Míša Procházková

9.

2:43:07

 

365.

Michal Petrov

17.

4:12:13

 

413.

Martin Ekl

27.

3:25:42

 

 

 

 


Partneři


Aktuálně z diskuze

DavidSam
02.04.2018
вывески из композита

Уличные и интерьерные вывески. Pos-материалы. Объёмные буквы. Световые паноНи. Торговое оборудование. Оформление бренд СОн. Широкоформатная печать. Брендирование автотранспорта. Собственное... [dále]

FrankNek
01.04.2018
Примеры работ:

© 2017 – 2018 nas-broker.pro
Наш официальный Ютуб канал
Официальные e-mail адреса электронной почты:
obman@nas-broker.pro (направление разбора жалоб на брокера NAS Broker, Басова Наталья)
support@nas-broker.pro (направление... [dále]

steetsBed
01.04.2018
Download: http://placertitleescrow.biz/actors/Alex+Portenko.html - Alex Portenko .
Torrent: http://ardentyoga.com/manga/boku-no-hero-academia/2 - Boku no Hero Academia 2 .
Online: http://celilgocer.net/bronson/ - Watch Movie .
http://ardentyoga.com/manga/fairy-tail/295 - Fairy Tail 295 torrent.

Read More

přidat příspěvek
Odkazy

 

 

 
     
      Počet přístupů: 12518
Copyright 2007 Bike Team Kralupy