01. 12. 2021-
 
 
     
   

 

 

 

 

 

 

 

 
  REPORTÁŽ

  11.8.2007
Josef Vítek
Výlet na Karlštejn  

 

Tak a je to tady.. Patrně vrchol sezóny. Závod Praha – Karlštejn, letos vedený jako mistrovství republiky v 1/2 maratonu. Na startu víc jak tisíc borců. Konkurence je obrovská. Je tu celá česká špička, více jak 50 „eliáků“.. Pochopil jsem, spolu s celým týmem, že prosadit se tady bude asi hodně, hodně těžké.

 

Startuje se v Praze na ovále klusáckého závodiště v Chuchli. Celý týden před závodem bylo krásně. Dlouho teplo a sucho, všechny cesty v lesích suché a pevné. Ale jak už to tak chodí, ve čtvrtek a pátek přišly prudké přívalové deště a já jsem začínal tušit, že to nebude tak snadné jak se mohlo na první pohled zdát..

 

Ve čtvrtek jsem se byl lehce projet. Po tom co jsem přijel jako bych právě měl na sobě lázeňskou bahenní kúru, pochopil jsem, že tra bude asi mnohem náročnější..

 

Jako loni jsem se byl odprezentovat už v pátek a při té příležitosti jsem si zašel na klusácký ovál, na kterém se startuje a na kterém po závodě měl proběhnout týmový sprint tříčlenných družstev, a viděl, že deště tvrdosti povrchu opravdu moc nepomohly. Po tom, co jsem domů prokličkoval mezi kapkami dalšího deště jsem byl poměrně otráven. Znám trasu jako svoje boty, a tak jsem si dělal čáku na aspoň trochu rozumné umístění. Věděl jsem, že na bahně se bude jenom těžko předjíždět, ale zkusil jsem se tím nezaobírat a čekal, že to třeba nějak dobře dopadne..

 

Ráno jsem vyrazil s vymazleným kolem už s připraveným číslem a čipem. Pod železničním mostem na Výtoni jsem se srazil s Míšou a vyrazili jsme do Chuchle. Příjemně jsme se rozjeli, i počasí, ač bylo pod mrakem se zdálo celkem rozumné. Po setkání se zbytkem týmu, opravě Vencových vachrlatých klik, jsem opět pojal trochu optimismu, že to třeba půjde.

 

Vydali jsme se na start. Ovál je trochu dál od tribuny a reproduktory moderátora byly otočeny na druhou stranu, takže jsme toho opravdu moc neslyšeli. Nevím tedy ani kdy se vlastně četla první šedesátka, takže jsme se nějak postavili. Nikde mlíko, oddělení, nic..takže jak ubývaly minuty do startu, přibývalo borců, kteří stáli před námi. Při odmávání startu jsme stáli odhadem tak na 200. až 300. místě. Dokonce i Jirka s Míšou byli před námi, což nesl nelibě zvl᚝ Pytlotoč, na kterém začínalo být čím dál více znát, že se mu do toho dneska moc nechce.

 

Jak jsme vyrazili, hned se naše trojice z šedesátky roztrhla. A ani ne po 300 metrech jsem se zastavil. Bylo mi jasné, že si tam nějaký borec patrně ustlal. No, a kolem mě v obou směrech se proháněli desítky, ba stovky borců a já začínal tušit, že to nedopadne dobře. Po několika nekonečných chvílích se všichni účastníci karambolu posbírali a já jel dál. Byl jsem v první třetině oválu, špička už pomalu odjížděla pryč. Další zádrhel nastal při výjezdu ze závodiště. Průjezd poměrně úzkým koridorem byl na tolik jezdců příliš. Takže po tom, co jsem vyjel na Radotínskou - uhánějíc více jak čtyřicítou - kde jsem chvíli dokonce spadl až k jedné spřátelené tryskomyši, jsem věděl, že závod pro mě de facto skončil.

 

Karlštejn tour je totiž velmi rychlý závod. O dlouhý kopec se tam skutečně moc nezavadí, takže každá vetší ztráta na začátku se velmi těžko dohání. No, ještě jsem ale bojoval..na asfaltu to pořád šlo..až do lesní cesty nad Radotínem..všichni slezli z kol a to byl konec.

 

Tak jsem si řekl, že pošetřím síly na týmový sprint a už jsem jel jenom na výlet. Ale ani tak to nebyla žádná selanka. Tra deště opravdu silně poznamenaly a na mnoha místech bylo skutečně hodně bahna a sjezdy byly dosti kluzké. Asi na desátém kilometru jsem dojel Míšu. Viděl jsem jak tlačí, tak jsem se k ní docvakl a už jsem ji až do cíle neopustil. Pomáhal jsem jí, jak se dalo. Věděl jsem, že před námi jsou čtyři naši borci, a tak je moje snaha o body relativně plýtvání silami, takže jsem radši všechno vrhnul na pomoc Míše, která bojuje v celkovém pořadí o třetí místo. Přišel jsem si jako na Tour de France. Povzbuzoval jsem ji a hecoval jak se dalo. A myslím, že úspěšně. Několik desítek jezdců jsme společně předjeli. Míša nakonec v obrovské konkurenci vyválčila pěkné 12. místo v kategorii.

 

Závod pak pro mě probíhal už relativně v klidu. Asi na 40 kilometru jsme dokonce předjeli předsedu, který ale ještě pořád není po zranění v optimální formě. Sil jsem přeci jenom tolik nevydal, takže to bylo v pohodě. Míša dřela a já si to užíval. :-) Ještě jsme si pěkně zatlačili na kopci nad Radotínem, zaspurtovali po dlouhém dojezdu po Radotínské a bylo to za námi. V cíli už byl Jirka, Pytlotoč a Venca. Venca vybojoval skvělé 110. místo celkově při 20. v kategorii. I Jiřik zase konečně zabodoval a zdá se, že jeho problémy jsou zažehnány. Pytlotoč se na to prý „vyprd“ poměrně brzo. Takže jeho výkon byl jistě daleko za jeho normálním umístěním. Po dojezdu následovalo obligátní rozebírání průběhu, omytí kol, ukrytí kol, jídlo a tak podobně.. A začalo opět pršet. A ne málo. No, co, sil jsem měl fůru, tak jsem si říkal, že nějaký deštík mě od spurtu nemůžu odradit.

 

Spurt byl od 16:00, to znamená, že jsme skoro dvě hodiny neměli co dělat. Tak jsme chladli, mokli, povídali si, plánovali, vymýšleli, až se přiblížila očekávaná chvíle. Venca s Pytlotočem si ještě půjčili u stánku Treku testovací kola a mohli jsme jít.

 

Šel jsem se rozjet, abych nebyl úplně ztuhlý, ale cítil jsem, že to asi nebude ono, nohy byly hodně zatuhlé a ani čtyři kola na zahřátí moc nepomohla. Spurt byl plánován na 4 kola klusáckého oválu, který má necelý kilometr. První kolo za autem, a pak už tři ostré.

 

Po prezentaci za stálého deště bylo odstartováno. První kolo za autem jsem zvládl v pohodě, druhé jsem si hlavní balík udržel, ale moje brýle jaksi pozbyly základní funkce, a mnoho jsem toho neviděl. Ve třetím kole jsem ale hrubě odešel. Pak už jsem se z toho nedostal až domů. Nohy jsem měl jako z kamene. Takže nic moc. Pytlotoč ale hlavní skupinu udržel a dojel podle odhadů do dvacátého místa. Což je velmi dobrý výkon.

 

Takže mistrovství republiky na které jsem se tak těšil pro mě opravdu nedopadlo moc slavně, a tak jsem se unavený a bolavý vracel za deště domů a radši jsem vlezl do metra, protože už jsem toho měl plné zuby.. No, uvidíme jak se pojede ve Varech, opět na dlouhé trati.

 

55 km

 

místo

jméno

v kat.

čas

 

1.

Kristián Hynek

1.

1:44:50

 

2.

Pavel Boudný

2.

1:45:00

 

3.

Václav Ježek

3.

1:02:02

 

110.

Venca Šuser

20.

2:10:12

 

170.

Jirka Šoljak

34..

2:18:11

 

187.

Martin Karlovec

38.

 2:19:14

324.

Pepa Vítek

72.

2:32:37

328.

Míša Procházková

12.

2:32:38

359..

Martin Chomát

80.

2:35:30

 

474.

Martin Ekl

23.

 2:45:32

 

 

 

 


Partneři


Aktuálně z diskuze

DavidSam
02.04.2018
вывески из композита

Уличные и интерьерные вывески. Pos-материалы. Объёмные буквы. Световые паноНи. Торговое оборудование. Оформление бренд СОн. Широкоформатная печать. Брендирование автотранспорта. Собственное... [dále]

FrankNek
01.04.2018
Примеры работ:

© 2017 – 2018 nas-broker.pro
Наш официальный Ютуб канал
Официальные e-mail адреса электронной почты:
obman@nas-broker.pro (направление разбора жалоб на брокера NAS Broker, Басова Наталья)
support@nas-broker.pro (направление... [dále]

steetsBed
01.04.2018
Download: http://placertitleescrow.biz/actors/Alex+Portenko.html - Alex Portenko .
Torrent: http://ardentyoga.com/manga/boku-no-hero-academia/2 - Boku no Hero Academia 2 .
Online: http://celilgocer.net/bronson/ - Watch Movie .
http://ardentyoga.com/manga/fairy-tail/295 - Fairy Tail 295 torrent.

Read More

přidat příspěvek
Odkazy

 

 

 
     
      Počet přístupů: 12518
Copyright 2007 Bike Team Kralupy