01. 12. 2021-
 
 
     
   

 

 

 

 

 

 

 

 
  REPORTÁŽ

  16.06.2007
Václav Šuser
Rychlospojka? Balkón! - Příbramský permoník  

Zbývá 10 vteřin do startu mého jubilejního 10 závodu, všichni nervózně čekají na startovní výstřel z pistole, já poučen z Jistebnice, jsem připraven i na dělo. Ozve se jen výstřel. Vyrážím. Nasazuji ostré tempo hned od začátku, ale ostatní ještě ostřejší. Starty nejsou mou doménou. Až po 10 minutách se rozjíždím a dojíždím Martina Karlovce. S ním tvořím dvojici v šestičlenné skupině. Mám dostatek sil, tak ji táhnu a snažím se ji i roztrhat. To se daří jen částečně a na přejezdu Orlické přehrady už šetřím síly na výjezd na Makovou horu.

Doplním tekutiny a vzhůru nahoru. Špičky mého dezénu se začínají zakusovat do měkkého podloží strmého kopce. Jediné co mne zbrzdilo byla má přehazovačka a krátká rovinka. Už vidím vrchol, pár metrů, přeskočit klády a jsem tam. V tu chvíli jsem nevěděl, že mi to bude trvat 30 min.

Prošlápnu, setrvačností dojedu pár decimetrů a seskočím. Kouknu na střed a můj řetěz zmizel. Není tam. V tu chvíli kolem projede Martin Karlovec a něco pronese. Nevnímám, hledám řetěz. Nacházím ho kousek pod zadním kolem. Vine se z kopce jako stonožka. Neváhám ani vteřinu, otáčím kolo vzhůru kolama a proplétám řetěz vodíkem přesmykače a kladkou. A teď ho jen spojit. Nýtovačku mi naštěstí půjčil projíždějící Pavel Rybařík (ještě jednou díky). A já se to pokouším zanýtovat. Dělal jsem to jen jednou v životě a to v klidu a teple domova. Nedaří se. Projíždí Pepa Vítek a za ním Jirka Šoljak. "S tím to neuděláš", říká mi a vytahuje svůj pytlík poslední záchrany, aspoň co se po technické stránky týče. "V tom je rychlospojka" a odjíždí. Beru pytlík a hledám. Vytahuji a snažím se ji použít. V životě jsem neměl rychlospojku v ruce a tak nevím jak na to. V cíli jsem se poté dozvěděl, že jsem vytáhl jen půlku rychlospojky...

Ale dal jsem to i za pomoci pána fotografa dohromady a tak vyjíždím, zrovna když projíždí Míša Procházková. Tak ji aspoň těch 20km potáhnu. Přeskakuji klády a jsem na vrcholu Makové hory. Konečně.

Po kilometru prošlápnu a nemám znovu řetěz tam, kde by měl být. Mám ho na klice. Při nýtování nám spad a neprovlékli jsme ho znovu vodítkem. Nasazuji ho na největší talíř a jedu dál, na kořenech mi znovu padá a já poprvé v životě vzdávám závod. Chci jen dojet. Znovu nasazuji a jedu pomalu. Cestou pomáhám slečně z Kona-Bike Live clubu s výměnou duše. Zdravím projíždějící Tryskomyš a neuvědomuji si, že kdybych to rychle opravil, tak bych měl ještě šanci na dobré umístění a pár bodíků. Bohužel.

Ujedu pár kilometrů a pod kopcem roznejtovávám a znovu zanejtovávám svůj řetěz, abych ho mohl provléknout vodítkem a dokonce si i seřizuji řazení. Mezitím kolem mne projeli Martin Ekl a Hanka Burkovcová. Za pár kilometrů vidím další závodnici, z Kooperativy, která potřebuje pomoc s duší. Měním náhradní za píchlou, ale nedaří se ji nafouknout. Po pár minutách zjišťujeme, že i náhradní je píchnutá a tak ji dávám svojí. Projedu plᚻ jestli tam nic není a není. Nafoukneme a jedeme. V tu chvíli jsem ještě nevěděl, jak mi má náhradní duše bude chybět na mé vyjížďce další den. Hezky jsem se prošel, protože jsem ulomil ventilek a v tu chvíli mi nemohlo pomoc ani lepení.

V závodě, ale pokračuji bez problémů. Pospíchám na občerstvovací stanici, protože jsem nepočítal, že mi to tak potrvá a už mám hlad. Ani jsem netušil, co se tam podává za dobroty. Koláče, chlebíčky, ovoce...atd. Jeden cyklista do toho málem sletěl, když se chtěl obsloužit za jízdy. Poté, co jsem viděl, jak se závodnice z Kooperativy veze v džípu, když znovu píchla, vyrážím. Nasedám na kolo a žaludek se ozývá, nelíbí se mu to. Zvolnil jsem a cvičím jízdu po zadním kole.

Na jedné rovince vidím dva cyklisty přede mnou, můj závodní duch se probudil z hlubokého spánku a za chvíli je v kopci spokojeně předjíždím. "Myslíš, že jedeš správně?" Překvapila mne otázka od jednoho cyklisty. Otočím se na ně a chápu. Nemají čísla. Jsou to Cykloturisti. Tak se vracím zpět. Po chvilce nacházím odbočku a jedu normálně až do chvíle, kdy vidím pořadatele na motorce. Ujíždí mi až v kopci.

Do cíle dorážím za 4:25:55 na krásném 482. místě a plný sil. Spadl jsem z 31. pozice v Prestige Trophy na 57., ale nevím proč, jsem spokojený a šťastný, poučil jsem se pro příště, naučil nové věci a viděl závod také z jiného mnou zatím nepoznaného pohledu .

Jinak jsem se v cíly dozvěděl, že 1 km poté, co mi praskl řetěz píchl Martin Karlovec, který jel těsně za mnou - jeli jsme do 50. místa . Ale jiní měli štěstí. Michal/Michal Petrov nejen, že dojeli na 1. místě ve své kategorii, ale i vyhráli pobyt v Alpách v tombole.

Cestou domů si říkám, že už nikdy nenechám kolo před závodem na balkóně, ale budu ho mít jako vždy u sebe před postelí. Pěkně se mi pomstilo.

 

místo

jméno

v kat.

čas

 

1.

Ondřej Fojtík

1.

2:03:11

 

2.

Ivan Rybařík

2.

2:06:11

 

3.

Radek Dítě

3.

2:06:16

 

103.

Pepa Vítek

24.

2:36:36

 

118.

Jirka Šoljak

28.

2:38:34

 

136.

Martin Karlovec

33.

2:42:16

 

159.

Míša Procházková

6.

2:44:56

 

306.

Hanka Burkovcová

17.

3:06:40

 

319.

Martin Ekl

22.

3.08:34

 

345.

Michal/Michal Petrov

1.

3:37:27

 

482.

Venca Šuser

81.

4:25:54

 

 

 

 


Partneři


Aktuálně z diskuze

DavidSam
02.04.2018
вывески из композита

Уличные и интерьерные вывески. Pos-материалы. Объёмные буквы. Световые паноНи. Торговое оборудование. Оформление бренд СОн. Широкоформатная печать. Брендирование автотранспорта. Собственное... [dále]

FrankNek
01.04.2018
Примеры работ:

© 2017 – 2018 nas-broker.pro
Наш официальный Ютуб канал
Официальные e-mail адреса электронной почты:
obman@nas-broker.pro (направление разбора жалоб на брокера NAS Broker, Басова Наталья)
support@nas-broker.pro (направление... [dále]

steetsBed
01.04.2018
Download: http://placertitleescrow.biz/actors/Alex+Portenko.html - Alex Portenko .
Torrent: http://ardentyoga.com/manga/boku-no-hero-academia/2 - Boku no Hero Academia 2 .
Online: http://celilgocer.net/bronson/ - Watch Movie .
http://ardentyoga.com/manga/fairy-tail/295 - Fairy Tail 295 torrent.

Read More

přidat příspěvek
Odkazy

 

 

 
     
      Počet přístupů: 12518
Copyright 2007 Bike Team Kralupy