01. 12. 2021-
 
 
     
   

 

 

 

 

 

 

 

 
  REPORTÁŽ

  25.8.2007
Josef Vítek
Zlato z karlovarské kolonády  

 

Tak jako každý den nezadržitelně vychází slunce, stejně tak nezadržitelně pokračuje seriál Kolo pro život. Tentokrát byly na řadě lázeňské Karlovy Vary...

 

Po ne moc vydařeném mistrovství republiky v půlmaratonu v Praze bylo potřeba trochu si opravit pošramocenou reputaci a spravit si chu...ve Varech se nám to podařilo asi více než jsme čekali.

 

Vyrazili jsme – tentokráte v naprosto kompletní sestavě - v sobotu ráno z Prahy. Prokodrcali se všemožnými objížďkami a cestami tvářícími se jako první třída, ačkoli kvalitativně spadaly spíš tak do šesté a poměrně v dobrém čase jsme byli na místě.

 

Během přípravy kol Michal rozdal, od našeho sponzora www.emco.cz, bohatou nadílku, za což velmi děkujeme! Příjemné překvapení byly také cedulky s označením příslušné kategorie jezdce, které se měly umístit pod sedlo. Velká vychytávka a usnadnění soupeřů. Barevné rozlišení čísel tras už je ve Varech standart. Potěšil i pěkný hrníček v tašce.. :-)

 

Po přípravě kol, jsme – kupodivu opět včas – vyrazili na start. Tým se začal řadit. My tři s Vencou a Pytlotočem z první šedesátky Kolopro jsme čekali a předpokládali, že budeme vyvoláni k řazení do přední skupiny..jenže ouha, najednou se začalo dodržovat řazení 30 z poháru a 30 z kolopro..nakonec ovšem, bůhví proč bylo řazeno 40 jezdců z kolopro.. No, jenže to byla poměrně čára přes rozpočet..bylo tak 15 minut do startu a seřazena byla už většina pole...No, nacpal jsem se někam tak okolo 300. místa a trochu otráven čekal na start.. Uklidňoval jsem se ale tím, že na dlouhou trasu je tu poměrně málo lidí a tak to ve druhém kole, až se odpojí ti z krátké pořádně rozbalím...

 

Je odstartováno. Cítím obvyklou postartovní únavu, ale není to tak zlé a poměrně rychle ji překonávám a dostávám se do celkem dobrého tempa. Jenže závodníků je mnoho, zvláště z krátké trati, a tak se prokousávám kupředu jenom velmi pozvolna a za cenu výdeje více sil. Jel jsem Vary poprvé a musím uznat, že tra se mi líbila..rychlá, ale místy technicky dost náročná, některé sjezdy, blížící se úhlem náklonu k devadesáti stupňům, úzké cestičky na skalní římse, průjezdy serpentinami v parku a tak dále...

 

Konečně. První kolo za mnou a spousta závodníků se žlutými čísly se odpojuje a míří k cíli. Trochu závistivě se za nimi ohlédnu, ale pak jedu dál. Počasí přeje, bláta nakonec nebylo (až na jeden lesní úsek) moc, takže závod rychle utíká. Cítím ale, že první kolo a souboje s rychlíky z krátké tratě mě stálo hodně sil. Asi jsem se nechal příliš „vyblbnout“, příště musím trochu víc v klidu. :-) Nicméně jsem se pomalu prokousával kupředu až jsem asi na 60. km zahlédl Jiřika. Po několika kilometrech jsem ho docvakl a chvíli jel s ním. Musel jsem, protože jsem měl už trochu krizi. Něco jsem s ním pojedl, nabral trochu sil, pokecal a vyrazil jsem dál. Předjel jsem dva borce z Kebeku a Jiřikovi se, hnán vidinou bodového příspěvku jako třetí jezdec v týmu, utrhnul.

 

Tak si hezky jedu. Předjel jsem jezdce z Bike Live. A za bahenním úsekem jsem úspěšně zakufroval! (zakufrovat = slangově zabloudit pozn. autora) :-) Mělo se jet doprava. Já jel naprosto intuitivně doleva. Kolegu z Bike Live jsem strhnul s sebou též. Přijeli jsme na křižovatku ve tvaru T a já se dal rovně..tam na konci nějaká brána..už jsem pochopil, že tohle není dobré. Tak se vracím a na „téčku“ jsem se dal doleva..opět jakási brána! Hergot! Takže úplně zpět, zpět odkud jsem přijel na „téčko“ a tam jsem se napojil na původní trasu. Viděl jsem i šipku, kterou jsem přehlédl. V duchu jsem se omlouval pořadatelům, které jsem při hledání zodpovědně proklel a vynadal sobě, že jsem nedával pozor. Na trati jsem se připojil k borcovi z Drásal, kterého jsem předjížděl na začátku druhého kola! Takže dobrých deset míst..Jiřík daleko přede mnou..

 

V tuhle chvíli jsem byl týmově opět čtvrtý, což je skoro jistota, že body pro tým nepřinesu. Byl jsem otráven, ale ještě jsem se vybičoval a řekl jsem si, že zkusím Jirku znova dojet a třeba i předjet.. Tak jsem vyrazil. Stálo mě to bezmála 15 km. Ale podařilo se. V jedné ostré zatáčce jsem se s překvapeným Jiříkem opět shledal.

 

Vyložil jsem mu co se stalo a makal dál. Jirka říkal, že už je to s ním bída, takže to bylo snažší než předtím. Ale nakonec se ještě rozjel a dojel za mnou pouhé 4 minuty. V cíli byl 67. celkově při 17. místě v kategorii. Závod mi ubýval rychle, ačkoli jsem začal poprvé v sezóně cítit křeče pod žebra (asi jsem opravdu dřel :-) ) a já se blížil k cíli. V posledním nechutném výjezdu po drceném makadamu jsem předjel Petra Sojáka z Kooperativy. V posledním sjezdu jsem pak dojel další tři borce a dojel mě i Petr. Takže na posledním asfaltovém úseku k cíli se nás hnalo pět. Bylo jasné, že tohle skončí nějakým spurtem. Což mám ovšem velmi rád. :-) I když pravda, po sto kilometrech už to není to pravé ořechové. Všichni se sice na moje dotazy dušovali, že spurtovat se nebude, ale kdepak.

 

Petr zjevně znalý trasy nastoupil asi 500 metrů před odbočkou k cíli. Chytil jsem se – naštěstí – jenom já..zbylá trojice už dostala dobrých 70 metrů, což už bohatě stačilo. Věděl jsem, že musím zaútočit teď. Vyškrabal jsem poslední zbytky sil a šel před něj. Tuhle pozici jsem už udržel až do cíle. Nakonec jsem dojel na 54. místě celkově a 15 v kategorii. Byl jsem spokojen. Podal jsem si se zbylými spurtéry ruku a vyčerpán jsem si chtěl sednout. Ale ouha. Tohle už nikdy neudělám a ani to nikomu po závodě nedoporučuji.. Křeč do obou nohou mě zkroutila do jakého zajímavého patvaru a bolelo to ještě v neděli. Křeče zpod žeber při jízdě do kopce ustoupily až někdy v úterý.. :-)

 

Ale závod se vydařil nejenom mně. Na dlouhé trati dojel Pytlotoč na krásném 28. místě a 8. v kategorii, Venca nedlouho po něm na 42. celkově a 11. v kategorii. Míša nakonec na 83. celkově a skvělé 4. místo v kategorii. Třeba to bude i třetí, protože je v jednání diskvalifikace jedné jezdkyně ze Survivalu. Dojela totiž dlouhou tra se žlutým číslem, takže jí to Míša dala zadarmo, myslíc si, že jede krátkou, a tak pro ni neznamená nebezpečí. Aby toho nebylo málo, dojela navíc s číslem někoho úplně jiného! Takže je tu cosi špatně..no, uvidíme.. Martin Ekl chytá na sklonku sezóny velmi dobrou formu a v závodě dokončil na 105. místě celkově a parádním 6. v kategorii, což ho nakonec bodově vyneslo přede mě a tak Martin poprvé přinesl započtené body. :-)

 

Výraznou stopu jsme zanechali i na krátké trati. Tandem vybojoval v konkurenci dalších tandemů opět první místo! Hanka dojela 236. celkově a na pěkném 8. místě v kategorii. A předseda 143. celkově a 23. v kategorii.

 

Ještě se nemůžu nezmínit o nepříjemnosti, která se přihodila při vyhlašování tandemů. Nᚠtandem byl totiž vyhlášen jako druhý v pořadí. Což ale byla chyba čipové firmy, protože jako první tandem byl zaznamenám tandem, který sice byl v cíli první, ale po svých, protože vzdal! Takže k dodatečné opravě došlo až po vyhlašovacím ceremoniálu. No, a při vyhlašování žen 19-29 a pohledu na druhou v pořadí, kterážto dojela za jaksi podivných okolností nám taky nebylo dvakrát veselo.

 

Vary tedy byly krásné, byly úspěšné, ale v závěru nám trochu zhořkly na jazyku. Snad za rok budeme všichni na prvních místech, aby nedošlo ke komplikacím. ;-) A za týden ahoj na druhém konci republiky v Jeseníku...

 

 

90 km

 

 

místo

jméno

v kat.

čas

 

1.

TomᚠTrunschka

1.

3:34:07

 

2.

Martin Horák

2.

3:36:58

 

3.

Ondřej Fojtík

3.

3:43:44

 

28.

Martin Karlovec

8.

4:17:21

 

42.

Venca Šuser

11.

4:35:52

 

54.

Pepa Vítek

15.

4:44:04

 

62.

Jirka Šoljak

17.

4:48:37

 

83.

Míša Procházková

4.

5:00:57

105.

Martin Ekl

6.

5:26:42

 

 

55 km

 

místo

jméno

v kat.

čas

 

1.

Václav Ježek

1.

1:55:53

 

2.

Robert Novotný

2.

1:59:03

 

3.

Radek Dítě

3.

2:01:25

143.

Martin Chomát

24.

2:51:52

236

Hanka Burkovcová

8.

3:14:15

245.

Tandem Petrovovi

1.

3:16:11

 

 

 

 


Partneři


Aktuálně z diskuze

DavidSam
02.04.2018
вывески из композита

Уличные и интерьерные вывески. Pos-материалы. Объёмные буквы. Световые паноНи. Торговое оборудование. Оформление бренд СОн. Широкоформатная печать. Брендирование автотранспорта. Собственное... [dále]

FrankNek
01.04.2018
Примеры работ:

© 2017 – 2018 nas-broker.pro
Наш официальный Ютуб канал
Официальные e-mail адреса электронной почты:
obman@nas-broker.pro (направление разбора жалоб на брокера NAS Broker, Басова Наталья)
support@nas-broker.pro (направление... [dále]

steetsBed
01.04.2018
Download: http://placertitleescrow.biz/actors/Alex+Portenko.html - Alex Portenko .
Torrent: http://ardentyoga.com/manga/boku-no-hero-academia/2 - Boku no Hero Academia 2 .
Online: http://celilgocer.net/bronson/ - Watch Movie .
http://ardentyoga.com/manga/fairy-tail/295 - Fairy Tail 295 torrent.

Read More

přidat příspěvek
Odkazy

 

 

 
     
      Počet přístupů: 12518
Copyright 2007 Bike Team Kralupy