22. 10. 2021 -
 
 
     
   

 

 

 

 

 

 

 

 
  REPORTÁŽ

  28.08.2010
Jitka Slabá
Podařený týden na Moravě  


 

Pálavský Krpál aneb kolo, víno a zpěv

Již 3. ročník tohoto závodu měl letos zázemí v přírodním amfiteátru jihomoravského městečka Mikulov. Počasí pořadatelům hrálo do karet a na rozdíl od posledních víkendů bylo sucho a modrá obloha.

Závod se jel také jako 6. závod Galaxy série a proto i nᚠtým vyrazil na Moravu nahánět další body do týmové soutěže. Ubytování se v létě v tomhle kraji na poslední chvíli moc dobře neshání, ale mně se to nakonec povedlo a ještě nᚠpenzionek byl hned vedle amfiteátru.

 Start dlouhé byl v 10:30, ve stínu stromů bylo ještě docela příjemně, ale po výstřelu jsme se vydali rozpálenými uličkami Mikulova a následně úzkou asfaltkou mezi vinicemi směrem k rakouským hranicím. Díky startu z první vlny jsem zvládla uviset „čelo“ závodu a vezla se s nimi… Tedy letěli jsme průměrnou rychlostí 45 km/h, sotva se na úzkou cestu vešli a já čekala, kdy se něco stane. Naštěstí byl jen jeden pád, který se snad obešel bez větších problémů. Nᚠbalík hnal dál.

 Asi na 7. kilometru přišel první kopec v terénu, kde už se to začalo trhat. Mně po tom rychlém začátku začalo malinko docházet, a tak mě předjížděl jeden závodník za druhým. Přejeli jsme hranice a jeli do rakouské vesnice Schrattenberg, tady se trasa ztočila zpět k Mikulovu. Následoval docela prudký sjezd a pak asi kilometrový výšlap. Vždy tady je to placaté, co tu dělá takový kopec? Asi na 25. kilometru byla občerstvovačka a kousek odsud rozdělní tratí, kde nás z dlouhé poslali do druhého kola, abychom najeli svých 64 kilometrů a asi 800 metrů převýšení. Před cílem na nás bylo přichystané jedno malé překvapení, nejenže člověk musel projet centrem města (které je na kopci) - ještě nás vyhnali až ke Kozímu hrádku…
Závody tohohle typu moc nemusím, nebyla to sice žádná rovina jak loni na Jevišovce, ale přeci jen i tady se dá jet velmi rychle a to já nějak neumím v kuse 3 hodky makat naplno:-) Ale nakonec nějaké body do týmu byly a stáhli jsme vedoucí tým jen na rozdíl dvou bodů! Za týden útok na první místo! Den jsme zakončili příjemnou návštěvou sklípku a pak poslechem Red Hot Chili Peppers revival v amfiteátru.


AVG Nám욝ský cyklomaraton

Jako sedmý závod Galaxy série mtb maratonů se jel 28.8. závod v moravské Náměšti nad Oslavou. Na výběr byly dvě trasy – 63km/1010m a 41km/750m. Obě vedly převážně v terénu a tak po předchozích deštích jsme všichni v cíli měli zase stejný hnědý make – up J.

V 8 ráno se na nás při snídani v penzionu usmívalo slunce, ale rychle se zatáhlo, ochladilo se a začalo foukat. Na startu v půl 11 většina stála v dlouhém. Já mírně nervózní, nᚠtým byl v celkovém hodnocení druhý, ale jen o 2 body a chtěli jsme to smazat J. Startovalo se z náměstí přes kruhový objezd po hlavní do pěkného kopce za policejním autem.  Pak následoval nájezd na polní cestu, všude bahno..takové to lepivé, že skoro kolo neprošlo vidlí. Zavěsila jsme se za nějakého borce, snažila se aspoň trochu schovat se před větrem. To se mi docela dařilo až do sjezdu k Oslavě. Tady nás čekal kus běhání a přenášení kola přes kameny a pak pěkná rovná cesta podél řeky. Odtud jsme frčela sama k občerstvovačce kousek za Senohrady. Tady jsme se zase za někoho zahákla a jeli jsme směrem k přehradě Mohelno a Jaderné elektrárně Dukovany. Když jsme přejeli hráz přehrady, tak se začalo stoupat k další hrázi – tentokrát Dalešic. V jednu chvíli jsme se ocitli asi 500 metrů od chladících věží Dukovan..zvláštní po levé straně jaderná elektrárna, napravo vodní malešická…Při přejíždění hráze fouklo jednou tak, že jsme měla co dělat a jet rovně J. Stoupání začalo být prudší a jelo se lesní cestou na Zelený kopec kde, byla druhá občerstvovala a spojení s krátkou trasou. Tady už mi začalo docházet a těšila jsme se do cíle…Ten byl ale až za 15 km a pár pěkných kopečků a jeden pěkný sjezd v terénu. Konečně cedule že je to už jen 2km, no trochu kecala, byli to asi 4, ale pak už fakt jen pod most a po mostě do cíle. Můj výsledek za 3:46 nebyl nic úžasného, tak honem zjistit jak na tom jsou kolegové a spočítat předběžně počet bodů. V  15 hodin proběhlo vyhlášení výsledků – Na dlouhé vyhrál Michal Bubílek (Kellys BikeRanch) za 02:16:03.5 a mezi ženami Barbora Hanušová (Kelly's Bikeranch Team ) za 02:55:28.6.

I přesto bahno pěkný závod, nepršelo, trasa byla pěkně označena a nám se nakonec povedlo dost tým průběžně do vedení o 14 bodů, tak doufám že se nám to za 3 týdny v Soběslavi a pak v Kácově podaří udržet …J.

Kompletní výsledky : http://www.sportsoft.cz/cs/zavod.aspx?id=349  
 
   

fotogalerie
 

 

 


Partneři


Aktuálně z diskuze

DavidSam
02.04.2018
вывески из композита

Уличные и интерьерные вывески. Pos-материалы. Объёмные буквы. Световые паноНи. Торговое оборудование. Оформление бренд СОн. Широкоформатная печать. Брендирование автотранспорта. Собственное... [dále]

FrankNek
01.04.2018
Примеры работ:

© 2017 – 2018 nas-broker.pro
Наш официальный Ютуб канал
Официальные e-mail адреса электронной почты:
obman@nas-broker.pro (направление разбора жалоб на брокера NAS Broker, Басова Наталья)
support@nas-broker.pro (направление... [dále]

steetsBed
01.04.2018
Download: http://placertitleescrow.biz/actors/Alex+Portenko.html - Alex Portenko .
Torrent: http://ardentyoga.com/manga/boku-no-hero-academia/2 - Boku no Hero Academia 2 .
Online: http://celilgocer.net/bronson/ - Watch Movie .
http://ardentyoga.com/manga/fairy-tail/295 - Fairy Tail 295 torrent.

Read More

přidat příspěvek
Odkazy

 

 

 
     
      Počet přístupů: 12518
Copyright 2007 Bike Team Kralupy